TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту 

Нові надходження 2010 року


У грудні 2010 р. Управлінням Служби безпеки України в Чернівецькій області передано на постійне зберігання до архіву 1035 одиниць зберігання конфіскованих Глибоцьким районним судом фотодокументів (негативи і фотографії), що представляють собою зображення німецьких військових, населених пунктів, військової техніки періоду Другої світової війни.

 


18 листопада 2010 р. відбулася урочиста церемонія передавання на постійне зберігання до ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного Державною службою контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України в особі Савчука Юрія Костянтиновича документів записаних відомою правозахисницею, громадською діячкою, журналісткою Надією Світличною під час роботи у закордонному представництві Української Гельсінської Спілки та Українській редакції радіо "Свобода", які подарував архіву її чоловік Павло Стокотельний (США, м. Нью-Йорк). Всього передано 1 400 фонозаписів на аудіокасетах та магнітній плівці 10 світлин із особистого архіву, подаровані її чоловіком.

 


 


У червні 2010 року до ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного надійшли цінні фотодокументи, що висвітлюють життєвий та творчий шлях української оперної співачки, народної артистки СРСР Є. І. Чавдар. Архів висловлює подяку педагогу, викладачу музично-теоретичних дисциплін дитячої музичної школи № 21, дослідниці творчості співачки Павлюк Лідії Львівні за передану колекцію фотодокументів.

 

 

 

 Від Національної радіокомпанії України надійшли оригінали магнітних записів документальних та літературно-музичних передач музичного коментатора Українського радіо Оксани Прилипко.Член Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги Ярослава Плав’юк (Канада) передала на постійне зберігання до ЦДКФФА України грамплатівки із записами творів українських композиторів М. Лисенка, С. Людкевича, К. Стеценка у виконанні хору "Україна" (Монреаль, 1959 р.) під керуванням видатного українського диригента Н. Городовенка.

 


Від Голови Київської міської організації Українського добровільного історико-просвітницького правозахисного благодійного Товариства "Меморіал" імені Василя Стуса Круцика Романа Миколайовича надійшли фотодокументи, що висвітлюють діяльність організації з виявлення та дослідження місць масових розстрілів в’язнів тюрми НКВС у Дем’яновому лазу Івано-Франківської області.