TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту 

Нові надходження 2011 року


На постійне зберігання до архіву надійшли копії 15 документальних відеофільмів, створених ТРК «НБМ» (5-й канал) до 20-ї річниці проголошення Незалежності України.


Українська студія телевізійних фільмів (Укртелефільм) передала копії 7 документальних фільмів до 25-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС та 20-ї річниці проголошення Незалежності України.


Син українського письменника І. К. Микитенка, президент ТОВ Видавничий дім "Всесвіт", кандидат філологічних наук Микитенко О. І. у рамках відкриття художньо-документальної виставки з нагоди 110-річчя від дня народження видатного українського художника Миколи Глущенка передав на постійне зберігання до ЦДКФФА України документальний фільм про свого батька – "Слово про письменника і громадянина", 2ч., Укркінохроніка, 1967 р.

Фоторепортаж


Українським інформаційним агентством (Укрінформ) передано на постійне зберігання до ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного понад 700 одиниць обліку фотодокументів (негативів і позитивів) за 1986–2005 рр., що висвітлюють аварію на Чорнобильській АЕС та заходи із ліквідації її наслідків.

Фотоогляд


Відділ формування НАФ та діловодства проводить роботу з виявлення аудіовізуальних документів до 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни. На експертизу цінності до ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного надійшов архів колишнього фотокореспондента агентства друку "Новини" Михайла Івановича Агеєва. Серед переданих фотодокументів є негативи і фотопозитиви періоду Великої Вітчизняної війни. Архів висловлює подяку сину фотокореспондента Володимиру Михайловичу Агеєву за подаровані документи.


Відділ формування НАФ та діловодства проводить виявлення аудіовізуальних документів до 25-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, що зберігаються в установах і у фізичних осіб. У лютому 2011 р. на постійне зберігання до архіву надійшли два відеофільми виробництва ТОВ Студія "Телекон": "Не хочу згадувати"(1996 р., режисер І. Кобрин) та "Звичайний Чорнобиль" (2006 р., режисер А. Гураль). У фільмах використані унікальні документальні кадри Чорнобильської АЕС після аварії, м. Прип’яті, зони відчуження та інтерв’ю ліквідаторів аварії – керівника штабу ліквідації аварії Юрія Самійленка, директора ЧАЕС (1986 р.) Віктора Брюханова, директора ЧАЕС (1994–1998 рр.) Сергія Парашина; керівників держави того часу: Михайла Горбачова, Миколи Рижкова, Валентини Шевченко та ін.


З метою ініціативного комплектування аудіовізуальними документами ЦДКФФА України проводить фотозйомку важливих подій та явищ сьогодення. Нещодавно фонди архіву поповнилися світлинами, що висвітлюють події, присвячені відзначенню Дня Соборності України у м. Києві 22 січня 2011 р.