TsDKFFA logo

Центральний державний кінофотофоноархів України
імені Г. С. Пшеничного

 Головна  |  Про архів  |  Контакти |  Вакансії  |  Анонси | Мапа сайту 

До 85-річчя від дня народження українського поета, перекладача, громадсько-політичного діяча Д. В. Павличка


28 вересня 2014 року відзначатиме 85-річний ювілей відомий український поет, громадсько-політичний діяч, перекладач, лауреат Шевченківської премії, Герой України Дмитро Васильович Павличко.

До цієї дати Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного пропонує свої документи, що можуть бути використані для організації документальних виставок, конференцій, створення фільмів і телепередач, ілюстрування публікацій тощо.

У фондах архіву зберігається зберігається понад 160 кінодокументів, майже 20 відеодокументів, більше 80 фотознімків і понад 150 звукозаписів про життєвий і творчий шлях поета, його громадсько-політичну діяльність.

Серед кінодокументів на особливу увагу заслуговують телефільм «Свої вірші читає Дмитро Павличко» (1975, реж. М. І. Джинджиристий) та кінофільм «Пісня» (1968) про спільну творчу роботу Д. В. Павличка і композитора О. І. Білаша. В сюжетах з кіножурналів, фрагментах з кінофільмів та окремих кіно- і телесюжетах (1951–1995), а також відеосюжетах (1989–2004) показано участь Д. В. Павличка у конференціях, з’їздах Українського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса та Народного Руху України, під час виступів на засіданнях Верховної Ради УРСР та Верховної Ради України, урочистих зборах, ювілейних вечорах, творчих зустрічах, відзначення його урядовими нагородами тощо. У кінофільмах, створених українськими кінодокументалістами на початку 1990-х рр., яскраво представлена суспільно-політична діяльність Д. В. Павличка: участь у мітингах на підтримку демократії, з нагоди річниці Злуки УНР і ЗУНР, 500-річчя Запорізького козацтва («Гомоніла Україна», «Зоряний час Либеді», «Я є народ», «Злука», 1990), на мітингу памяті загиблих від Голодомору 1932–1933 рр. в Україні («Час скорботи і пам’яті», 1993).

Майже 80 фотодокументів архіву відображають життєвий і творчий шлях митця, починаючи з 1954 року. Серед них – значна кількість портретів за різні роки, знімки з родиною, разом із діячами культури України та зарубіжних країн. Фотодокументи зафіксували поета під час творчої роботи, з’їздів письменників України, ювілейних вечорів, зустрічей з українською та зарубіжною творчою інтелігенцією, конференцій, засідань, зборів, книжкових презентацій, проведення уроків рідної мови і літератури в навчальних закладах, перебування в нашому архіві у 2009 р. тощо. Цікавими є світлини про діяльність Д. В. Павличка під час перебування на посаді голови Комісії у закордонних справах Верховної Ради УРСР та його участь у мітингах на підтримку Народного Руху України за перебудову та Установчому з’їзді об’єднання.

Фонозаписи (1960–1993) дають змогу почути розповіді Д. В. Павличка про власну творчість, доповіді, виступи поета під час засідань Верховної Ради України, з’їздів письменників, конференцій, ювілейних вечорів відомих діячів культури тощо. У фонодокументах також знайшла відображення діяльність Д. В. Павличка як поета-громадянина, зокрема його виступ на Всеукраїнському народному віче «За незалежну Україну» у вересні 1991 року. Крім записів документального характеру, в фондах архіву широко представлені записи художніх творів у виконанні автора та пісні на слова Д. В. Павличка у виконанні Д. М. Гнатюка, А. Ю. Мокренка, вокального квартету «Явір» тощо.


Всіх, кого цікавлять аудіовізуальні документи про життя, творчу і громадсько-політичну діяльність відомого українського поета, запрошуємо відвідати Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного.

Наша адреса: 03110, м. Київ, вул. Солом’янська, 24.
Читальний зал архіву працює щодня (крім суботи та неділі) з 9 до 17 години.
Тел/факс: (044) 275-37-77.